Čo si priniesť do pôrodnice? - Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Gynekologicko - pôrodnícke odd.

Oddelenia - Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline

Čo si priniesť do pôrodnice?

Pre maminu

Doklady:
tehotenská knižka, občianský preukaz, preukaz poistenca, sobášny list / prehlásenie o mene bábätka.
Hygien. potreby:
uteráky, zub. kefka, zub. pasta, hrebeň, mydlo, toaletný papier, prezuvky (aj do sprchy), nočná košeľa (2x), papierové vreckovky.
Po pôrode:
pôrodnícke vložky, jednorázové podložky (5 ks), odsávačka mlieka, cumlík, lanolínová masť na prsné bradavky (ev. Cicaderma), Rosalgin (na oplach rodidiel), popôrodný vankúš (zakúpenie v Sanitase alebo cez internet, suma cca od 7-15 eur, slúži na sedenie po pôrode)

Pre bábätko
  • ortopedické nohavičky (stredná veľkosť),
  • pampersky, vlhčené utierky,
  • 2 ks bavlnených plienok, rybacia masť na zadoček.
Výbavička pre bábätko pri prepustení:
čiapočka, košieľka, kabátik, deka, zavinovačka, bavlnené plienky (2-3ks).

Poznámka:
Otecko, ktorý je prítomný pri pôrode musí mať zakúpený balíček k pôrodu, ktorý obsahuje (jednorázový plášť pre otecka, jednorázovú košieľku pre mamičku, návleky, rúšku) - hygienicko-epidemiologické opatrenia. Dá sa zakúpiť v lekárniach v areály nemocnice, ale najjednoduchší spôsob je v jeho zakúpení priamo u nás na pôrodníci. Hodnota tohto balíčka je 10 eur.
Dnes je 20. máj 2024, meniny má Bernard
intranet